csütörtök, május 2, 2024
Érdekességek

Autózz a lehető legnagyobb biztonságban a kiskedvenceddel együtt


Felelős állattartóként számos dologra oda kell figyelnünk ahhoz, hogy kiskedvencünknek egészséges, és boldog élete lehessen. Ennek ellenére sajnos vannak olyan helyzetek, amikor olyan szituációkba kell kényszerítenünk kisállatunkat, melyet nagy valószínűséggel cseppet sem élvez.

Nagy általánosságban elmondható, hogy a macskák nagy része egyáltalán nem érzi jól magát az autóban, nem szeretnek utazni. Persze vannak kivételek, hiszen léteznek olyan cicusok, akik nyugodtan alszanak út közben, de a legtöbbjük pánikolva végig nyávogja az egész utat, és az autózás után még jó darabig zaklatott, és stresszes.

A macskák esetében ugyanis minden helyváltoztatás igen nagy stresszel járhat, hiszen az új szagok, hangok, az érzékenyebb cicákra egyáltalán nincsenek jó hatással. Mégis vannak helyzetek, amikor kénytelenek vagyunk autóba utaztatni kiskedvencünket. Bemutatjuk most, hogyan tudjuk megkönnyíteni a dolgunkat akkor, ha egy macska az útitársunk – írj az Autotire.

A mi felelősségünk gondoskodni a kényelemről és a biztonságról

Ha szerencsések vagyunk, akkor a cicánk gond nélkül besétál a hordozóboxba, de általában ez szokott lenni a ritkább eset. Az indulás előtti napokban érdemes már kihelyezni a lakásba a hordozót, hogy a cica körbe szaglászhassa, belemászhasson, hogy ne legyen neki annyira idegen.

Fontos, hogy egy autós út alatt a cicánkat a lehető legnagyobb biztonságban tartsuk, erre pedig csak az állatszállításra alkalmas, kemény, műanyag boxokban van lehetőségünk. Ha igazán vonzóvá szeretnénk tenni a cicahordozót, akkor tegyünk bele egy kis macskamentát, vagy macskagyökeret, melyek még a stresszes kiskedvencünk feszültségét is oldhatja.

Utazás közben természetesen a hordozó ajtaját nem szabad kinyitni, ugyanis az utastérben ugrándozó cica nem fogja megkönnyíteni a vezetésünket. Hajtogassunk egy puha, meleg pokrócot a hordozó aljába, hogy a cicánk a lehető legnagyobb kényelembe utazhasson.

Mire figyeljünk oda az autónkkal kapcsolatban akkor, ha egy cica az útitársunk?

Fontos, hogy sofőrként próbáljunk meg a lehető legóvatosabban vezetni, és egy hosszabb útra az autónkat is készítsük fel, hogy ne érjen bennünket meglepetés. Nagy valószínűséggel ugyanis senki nem szeretne egy stresszes cicával az anyósülésen lerobbanni az autójával.

Ha hosszabb útról van szó, indulás előtt az autónk műszaki állapotát, illetve a gumiabroncsok állapotát is le kell ellenőriznünk, hiszen egy rossz állapotban lévő gumival se nekünk, se kiskedvencünknek nem lesz komfortos az utazás.

Ha a gumiabroncs túlságosan el van kopva, akkor nem lesz megfelelő a tapadása, tehát nehezebben fogjuk tudni stabilan az úttesten tartani az autót. A rossz gumiabroncsokkal emellett nem egyszerű az élesebb kanyarokat sem bevenni, erről pedig soha, semmilyen körülmények között nem szabad megfeledkeznünk.

Indulás előtt mindenképpen rögzítenünk kell az állat szállítóboxát, hiszen vezetés közben senki nem szeretné a kormányról levenni a kezét azért, hogy a kanyarokba ide-oda csúszkáló box után kapkodjon, ettől pedig a cicánk is még idegesebb, még feszültebb lesz.

Utazás előtt, mindenképpen szellőztessük ki az autót, menet közben pedig, ha lehet, kapcsoljuk ki a rádiót, hiszen a cicáknak igen kifinomult a hallásuk, ez az ismeretlen zaj pedig még tovább stresszelheti az autóba utazó állatot.


Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük